26 PREMIERAT E FILMAVE TE FINACUAR NGA QKK GJATE VITIT 2017

Filma artistikë me metrazh të gjatë:
1. “Të thyer”, skenari dhe regjia Edmond Budina
2. “Dita zë fill”, skenari dhe regjia Gentian Koçi
3. “Elvis kthehet në shtëpi”, skenari dhe regjia Fatmir Koçi
4. “Bunkeri”, skenari dhe regjia Kastriot Hasa
5. “Tuneli”, FINANCIM PËR PASPRODHIM skenari dhe regjia Ilir Harxhi
6. “Yjet e së ardhmes”, INDIPENDENT, skenari dhe regjia Edmond Topi

Filma minority coproduction:
1. “Martesa”, skenari Blerta Zeqiri, Kreshnik Berisha, regjia Blerta Zeqiri- premierë botërore.
2. “Loja e parave”, skenari dhe regjia Antonio Morabito, premierë botërore.

Filma artistikë me metrazh të shkurtër:
1. “I ardhur nga ëndrrat”, skenari dhe regjia Vladimir Prifti,
2. “Një film i premtuar”, skenari dhe regjia Petrit Ruka,
3. “Shtëpia anës rrugës”, skenari dhe regjia Genti Kame,
4. “Gruaja pa kohë”, skenari Shaban SINANI, regjia Donard Hasani
5. “Tirana, 100 km”, skenari dhe regjia Lorin Terezi
6. “Dieta” (113), skenari dhe regjia Vivian Rama
7. “Ujë për trëndafila”, FINANCIM PËR PASPRODHIM skenari dhe regjia Luli Bitri
8. “Vëthi i munguar”, FINANCIM PËR PASPRODHIM skenari dhe regjia Bujar Alimani

Filma dokumentarë:
1. “I fundmi i rilindësve – Josif Bageri”, skenari Miradie Maliqi, Angjelina Xhara, regjia Kujtim Gjonaj.
2. “Muntaz Dhrami, një jetë në bronx”, skenari dhe regjia Petrit Ruka.
3. “Shenjat”, skenari Fatos Baxhaku, regjia Xhoslin Rama
4. “Një ciceron për historinë”, skenari Roland Gjoza, regjia Saimir Kumbaro
5. “Koha e pelikulës- Xhanfize Keko”, skenari dhe regjia Mevlan Shanaj
6. “Lek Tasi”, INDIPENDENT skenari dhe regjia Ervin Çoba
7. “Dritë”, skenari dhe regjia Yllka Gjollesha
8. “Saga e dinejve”, skenari Enver Kushi, Luan Rama, regjia Kujtim Gjonaj

Filma të animuar:
1. “Kaini”, skenari dhe regjia Shaqir Veseli
2. “Një histori”, Eridon Pashaj, regjia Albana Shoshi
3. “Ritual në errësirë”, skenari dhe regjia Elton Vogli
4. “Sarah”, skenari dhe regjia Artan Maku

 

   
 

10 thoughts on “26 PREMIERAT E FILMAVE TE FINACUAR NGA QKK GJATE VITIT 2017

 1. sarahDof

  I have a system that can automatically generate for you NEW customers.

  Can i give you two-week free trial to try. Is it interesting for you?

 2. SEOHERO

  Search engines tend to choke on it.

 3. 1seo.biz

  We are also an internet advertising and marketing organization.

 4. escort Singapore

  Cοnsumers want new faces and new charm in girls.

 5. the girl who auctioned her virginity

  Well, I did drop my virginity at my in-laws’ house.

 6. paris high class escorts

  Holiday applications & journey tours gateway excursions.

 7. Unknown

  Awnings ϲan also shade outdoor living spaces.

 8. DVMAGIC SEO AGENCY

  Not specific to Hubpages, it was linking in common.

 9. canada pharmaceuticals online

  I really like reading a post that can make people think.
  Also, thanks for permitting me to comment!

 10. cialis 20 mg best price

  I’m amazed, I have to admit. Seldom do I come across
  a blog that’s both educative and entertaining, and let me tell you, you’ve hit the nail on the head.
  The problem is something that not enough folks are speaking intelligently about.
  I am very happy I came across this in my search for something regarding this.

Leave a Reply

Your email address will not be published.