Lista e Producentëve të Rregjistruar në QKK

Production Companies registered on ANCC

Nr. Emri i subjektit Administratori Adresa Email
1 90 Production Bujar Alimani Lagjia 29 Nentori, Rruga Kastriot Muça, Pallati nr.5, Fier alimanifilm@hotmail.com
2 A.A Aida Kasemi A.Moisiu Ateliere Grim Kino, Tirane aidakasemi@yahoo.com
3 A.B FILM Adele Budina Rruga Mylym Shyri, Pallati 51, shk.2, Ap.41, Tirane albfilm.al@gmail.com
4 A.R. Production Ajola Daja Rruga Sulejman Delvina, pll.53/1. Shk.2, ap. 10, Tirane ajoladaja.ad@gmail.com
5 ACTION PRODUCTION Gerta Qurku Rruga Brigada e VIII, Pallati Teknoprojekt, shkalla 1, kati 1, Tirane gertaqurku@yahoo.com
6 ALBASKY FILM Paskal Semini Rruga Naim Frasheri, Pallati 61/7, Ap.13/1, Tirane albaskyfilm@gmail.com
7 ALBIMAZH (ALBIMAGES) STUDIO Kreshnik Hashorva Rruga Myslym Shyri, Ndertesa nr.3, hyrja 8, Tirane albimagestudio@yahoo.com
8 ANIMA PICTURES Amantia Peza Rruga Pjeter Bogdani, Vila nr.37, kati i III-te, Tirane amantia.peza@anima.al
9 ANIMATED SOCIETY Belina Jano Bulevardi “Zhan D’Ark”, P.3, K.6, Ap.23, Tiranë belinajano@gmail.com
10 ARDIT SADIKU FILM Ardit Sadiku Rruga George W. Bush, godina e Kasmeve, kati 4, zyra nr.307, Tirane ardisad@gmail.com
11 ART FILM Emir Gramo Rruga e Durrsit, Pallati Nr.11, Tirane turkeshiemira@gmail.com
12 ARTALB FILM Productions Gentian Koçi Rruga Mustafa Mehidri, Njesia 1, Nd. 64, AL-1005, Tirane kocigenti@gmail.com
13 ARTFILM P&D Vjollca Dedei Rruga “Beqir Luga”, P.3/1, Ap.9, Tiranë vjollca.dedei@gmail.com
14 B & G FILM PRODUCTION Besnik Bisha Rruga e Atjonit, Pallati Filipeu, Ap. 22, Tirane besnikbisha@gmail.com
15 B2 AGENCY Fatos Berisha Njësia Administrative 5, Rruga “Ibrahim Rugova”, P.57, K.2, Ap.7, Tirane info@B2Agency.com
16 BIG SCREEN PRODUCTION Gerian Kuka Rruga George W Bush, Nr.20, Dy kullat perballe parlamentit, kulla 1, kati 2, Tirane gerian.kuka@aed.al
17 Black Stubborn Sheep (BSS) Saimir Gongo Rruga Gjergj Qirjazi, ndertesa nr.2, Tirnae saimirseladin@gmail.com
18 Black-Box Tan Kazazi Rruga Abdyl Frasheri, Godina nr.1, Hyrja 3, Ap. 22, Tirane info@balckbox.al
19 Bledi Strakosha Media Bledi Strakosha Rruga Bardhok Biba, Qendra Tregetare Galeria, Kati 10, Tirane bledistrakosha@yahoo.com
20 BOTA SHQIPTARE Genti Gjonaj Bulevardi Gjergj Fishta, Kulla nr.2, kati 1, Nr.27, Prane Gjykates se Rrethit Gjygjesor, Tirane botapublishing@yahoo.com
gjonajfilm@gmail.com
21 BUNKER FILM+ Eno Milkani Rruga Mine Peza, Pallati 2, Shkalla 3, Ap. 20, Tirane enomilkani@gmail.com
22 CINEKAST Kastriot Hasa Rruga Thoma Ziko, P.6, Shk.3, Ap.4, Tirane  
23 CINEMANIA Jaklid Gaçe Rruga Pjeter Bogdani, nr.14, Tirane contact@cinemania-al.com
24 CREATIVE BOX Ermir Destani Rruga Fortuzi, Pallati nr.33, shkalla 4, Ap.1, kati 1, Tirane ermir.destani@gmail.com
25 D’ART Gledis Bica Rruga Shyqyri Berxolli, Pallati 18, Shk.2, Ap.24, Tirane gledisbica@gmail.com
26 ECLIPSE SA FILM PRODUCTION Agim Halili Rruga Mine Peza, Pallati 220, shkalla 4, ap. 30, Tirane sae_trimex@yahoo.com
27 Edit4 Violana Murataj Rruga Shyqyri Berxolli, Pallati Aurora Konstruksion, Hyrja1, Kati 2, Ap.6, Tirane violanamurataj@gmail.com
28 EJF Production Jonid Jorgji Rruga Papa Gjon Pali i II-te, Brenda Godines se Ministrise se Inovacionit jjorgji@gmail.com
info@ejfproduction.com
29 Element Studios Regis Canameri Rruga Ali Pashe Gucia, Pallati Aurora Konstruksion Nr.4, Kati 1, Dyqani nr.5, Tirane regiscanameri@hotmail.com
30 EMBLEM Elidor Markja Rruga Petro Nini Luarasi, Pallati Dolcka, shkalla 3, ap. 14, Tirane emrkja@emblem.al
31 ERA FILM Sabina Kodra Rruga Myslym Shyri, Pallati nr.1, Shkalla 9, Ap. 156, Tirane sabinakodra@gmail.com
32 ERËFILM Mihal Rama Rruga Hajdar Hidi, Banese Private nr.67, Tirane erefilm@hotmail.com
33 Euro Film Vladimir Prifti Rruga e Dibres, Nr. 176, Tirane ladprifti@gmail.com
34 FILTERFILM Parid Andoni Rruga Naim Frasheri, Nr.9, Tirane paridjonis@yahoo.com
35 FOTOKOZMOS KODAK DISTR Raimonda Jano Lagjia nr.6, Rruga Bashkimi, pallati nr.1917, Durres fotokozmos@albaniaonline.net
36 GENTIUS FILMS Genti Kame Berzhite, IBE, Brenda ambienteve te Teatrit Kame 1037, Tirane contact@gentikame.com
37 GRISHAJ FILM PRODUCTION Adi Grishaj Rruga Don Bosko, Pallati Haway Alb LTD, Kulla Nr.2, Kati 7-te, Ap.6, Tirane  
38 GULF PRODUCTION Omid Karimi Rruga Bilal Sina, Pallati Shehu Konstruksion, hyrja 1, ap.5, Tirane, Farke gulfproalbania@gmail.com
39 Hija Films Irdit Kaso Rruga Petro Nini Luarasi, objekti nr.9, kati 1, Tirane irdit.kaso1@gmail.com
40 i’s continuum Iris Elezi Rruga Ibrahim Dervishi, Vila nr.2, Tirane iriselezi@gmail.com
41 IDEA Ilir Harxhi BUL. ZOGU I PARE, Tirane harxhiilir@yahoo.com
42 KAÇAK Anila Balla Rruga Bilal Xhaferri, Godina Nr.4, Ap.6, Tirane anilaballa@live.com
43 KAVALO STUDIO Endri Dani Rruga Sulejman Delvina, Pallati nr.4, Shkalla 1, Ap. 16, Kati 4, Tirane endri_dani@hotmail.com
44 KINOSTUDIO DAR DAN Ina Zoto Rruga Sheh Ahmet Pazari, Pallati Ambasador 3, kati 2, Hyrja 13. 1010, Tirane info@dardan.al
45 KKOÇI Productions Fatmir Koçi Rruga Frosina Plaku, Ndertesa nr.85, Hyrja 4, ap.8, Tirane Kocifatmir6@gmail.com
46 KONCENTRAT Shyhrete Çoba Rruga Kardinal Mikel Koliqi, godine 5-kateshe, kati i 2-te, nr.67, Shkoder koncentratmcs@gmail.com
47 Kube Studios Erfort Kuke Rruga Mihal Duri, Nr. 123/3, Tirane ekuke@kubestudios.com
48 Leart Production Luljeta Bitri Rruga Frank Bardhi, pallati 3, shkalla D, Tirane lulibitri@yahoo.com
49 LISSUS MEDIA Andamion Murataj Rruga Myslym Shyri, Pallati44/3, nr.20, Tirane lissusmedia@gmail.com
50 Makers Production Mateus Çingu Rruga Muhamet Gjollesha, 47/1, ap.2, Tirane mateocingu31@gmail.com
51 Maku Artan Maku Blv. B. Curri, pall. 2, shk. 4, Ap.37, Tiranë artanmaku@yahoo.com
52 MEDIAVISION Namik Ajazi Bulevardi Zogu I, Godina 57, Shkalla 2, Ap. 14, Tirane niko_ajazi@yahoo.com
53 MEDIA VIZION sh.a. Genci Dulaku Rruga “Don Bosco”, N.5, Tirane gdulaku@icc-al.org
54 Mov(i)e On Artan Malaj Rruga Ali Visha, pallati 4, apartamenti 4, Tirane artanmalaj@gmail.com
55 MULTI MEDIA STUDIO NOSITI Edmond Topi GRIGOR HEBA 12/17, Tirane edtopi@aol.com
56 NILOR ADV Ols Abazi Rruga “Margarita Tutulani”, N.2, Njesia Administrative 5, Tirane olsi.abazi@gmail.com
57 O2 MOVIE PRODUCTION Erion Bubullima Rruga Ismail Qemali, Godina nr.8, Tirane erionbubullima@gmail.com
58 ON FILM PRODUCTION Dritan Huqi Rruga Sami Frasheri, Pallatet Agimi, Shkalla 19, kati i 2, ap.336, Tirane info@onfilmproduction.al
59 ORA FILM Kujtim Çashku Rruga Aleksander Moisiu, Nr.78, Tirane kujtim@orafilm.com
60 PAPADHIMITRI FILM PRODUCTION Dionis Papadhimitri Rruga Myslym Shyri, Pallati55, shk. 1, ap. 3, Tirane papadhimitrifilmproduction@gmail.com
61 Partizani Production Herta Basha Rruga Komuna e Parisit, pallati 3/1, Tirane partizaniproduction@gmail.com
62 PARTIZANI PRODUCTION & DISTRIBUTION Enxhi Mero Rruga Andon Zako Çajupi, pallati 11, kati 1, ap.13, Tirane partizaniproduction@gmail.com
63 Pika Pro Albert Malltezi Rruga Dervish Hima, pallati 4, shkalla nr.2, ap. Nr.5, Tirane amalltezi@pikaproduction.com
64 Pro MOTION Valbona Xhelili Rruga Teodor Keko, Pallati 2 Al, Kati 8, Tirane Kashar Yzberisht xhelilivalbona@yahoo.com
65 Production Cinemania Steljo Gaçe Njesia Administrative Nr.2, Pallati 58/2, Hyrja1, Ap.21, Kati i 5-te, Tirane cinek_roshi@yahoo.com
66 PROJEKT-SXHJ Elida Maku Lagjia Daniel Matila, Pallati Curri, Kati 5, Shkoder elida_pajovi@yahoo.com
67 R & T ADVERTISING Adrian Ruci Rruga Budi, Nr.11, Pallati Rogerd, Tirane aruci@rtadvertising-al.com
68 RED HELICOPTER FILMS ALBANIA Andi Deliana Lagjja “28 Nëntori”, Rruga “11 Nëntori”, K.2, Elbasan andideliana@yahoo.com
69 RED OWL Dritan Arbana Rruga “Edmond Mano”, P.14, Sh.Z3G2, K.4, Ap.19, Liqeni i Thatë, Tiranë dritanarb@yahoo.com
70 SHOWS AND PUBLICITY PRODUCTION Marco Truppa Rruga Mihal Grameno, Pallati 34, hyrja 1, kati i I-re, Tirane saimir77@yahoo.com
71 SILVER DREAM PRODUCTIONS Artur Gorishti Rruga Sulejman Delvina, pallati61/2, Tirane arturgorishti@gmail.com
72 SK FILM Saimir Kumbaro Rruga Myslym Shyri, Pallati.54, Tirane saimirkumbaro@gmail.com
73 SKA-NDAL Elida Rasha Bulevardi Zhan Dark, Pallati i Ri tek Drejtoria e Policise, Tirane rashaelida@yahoo.it
74 SOFILMS Lorina Pepo Rruga Pjeter Budi, Ndërtesa Nr.95, Hyrja 9, Ap.2, Kodi postar 1010, Tirane lori.pepo@gmail.com
75 TEO FILM Atina Laço Rruga Sheh Ahmet Pazari, Pallati Klan 1, ap.8, Tirane contact.teofilm@gmail.com
76 TIRANA FILM INSTITUTE Agron Domi Njesia Bashkiake Nr.5, Pallati “1 Maji”, Shkalla 18/54, Tirane gondomi@yahoo.com
77 Tunnelfilm Florenc Papas Rruga Muhamet Gjollesha, Pallati 71, hyrja 2, ap.31, Tirane tunnelfilm@gmail.com
78 URBAN DISTRINUTION Delina Agolli Rruga Tefta Tashko, godine 1-kateshe, nr.4, Tirane andri.ibrahimi@tiranaekspres.com
79 VIDEO LINE Endrit Delisula Rruga Musa Karapici, pallati nr.1, kati 5, apartamenti nr. 5/2, Tirane edelisula@gmail.com
80 YLLIRI FILMS Astrit Hykaj Rruga Hiqmet Buzi, ‘Shtepia e Çunit’, Nr.1, Tirane  
81 ZIG-ZAG-FILM Mevlan Shanaj Rruga e Dibres, 198/1, Tirane mevlanshanaj@gmail.com