17103609_10154493363737525_8167250926838512154_n

Fillon xhirimet filmi FUSHA E MELLENJAVE me regji të Arzana Krajës

Një tjetër bashkëprodhim i finacuar nga Qendra Kinematografike e Kosovës dhe Qendra Kombëtare e Kinematografisë Shqipëri filloi xhirimet më 11 mars. "FUSHA E ...

lexo më shumë

17264185_10212524060401147_3704580104806997917_n

EURIMAGES mbështet me pikë maksimale projektin shqiptar DELEGACIONI

Projekti shqiptar "Delegacioni" me skenar nga Artan Minarolli dhe regji Bujar Alimani, bashkëprodhim me Francën, Greqinë dhe Kosovën, fiton mbështetje në mbledhjen ...

lexo më shumë

20170309_110530

Fillon xhirimet dokumentari Një Cicëron për Historinë, regjia Saimir Kumbaro

Filluan xhirimet e filmit dokumentar me titull "Një Cicëron për Historinë", me regji nga Saimir Kumbaro dhe skenar të Roland Gjozës, produksion ...

lexo më shumë

NJOFTIM – HAPJA E SEZONIT TE KONKURIMIT PER FESTIVALE FILMI

NJOFTIM – HAPJA E SEZONIT TE KONKURIMIT PER FESTIVALE FILMI

  Qendra Kombëtare e Kinematografisë njofton të gjithë subjektet (shtëpi kinematografike/producentë) se shpall thirrje për:   Projekte kinematografike për festivale filmi.   Në zbatim të ...

lexo më shumë

16996498_728914427282643_1355196590093799200_n

Filluan xhirimet e filmit artistik Delegacioni

Filluan xhirimet e filmit artistik me metrazh të gjatë "Delegacioni", skenari  Artan Minarolli, regjia Bujar Alimani prodhuar nga "Art Film". Filmi ështeë financuar ...

lexo më shumë

NJOFTIM – HAPJA E SEZONIT TE KONKURIMIT PER FILMIN INDIPENDENT DHE BASHKEPRODHIMET NE MINORANCE (MINORITY COPRODUCTIONS)

NJOFTIM – HAPJA E SEZONIT TE KONKURIMIT PER FILMIN INDIPENDENT DHE BASHKEPRODHIMET NE MINORANCE (MINORITY COPRODUCTIONS)

  I.  Qendra Kombëtare e Kinematografisë njofton hapjen e sezonit të konkurimit të projekte kinematografike për:   Filma të kategorisë Indipendent: artistik me metrazh ...

lexo më shumë

hasani-1

Fillon xhirimet filmi i shkurtër Gruaja pa kohë, regjia Donald Hasani

Në datë 30 janar 2017 filluan xhirimet e filmit të shkurtër artistik "Gruaja pa Kohë" me regji të Donald Hasanit, prodhuar nga ...

lexo më shumë

kame-2

Filloi xhirimet filmi i shkurtër Shtëpia anës rrugës, regjia Genti Kame

Në 27 janar 2017 filluan xhirimet e filmit artistik me metrazh të shkurtër " Shtëpia anës rrugës" me skenar dhe regji të ...

lexo më shumë

Vendimi i KMP dt. 1 dhjetor 2016

Vendimi i KMP dt. 1 dhjetor 2016

  Njoftim Për zhvillimin e mbledhjes së Këshillit të Miratimit të Projekteve të datës 01.12.2016 Këshilli Miratues i Projekteve, u mblodh sot, më datë ...

lexo më shumë

17103609_10154493363737525_8167250926838512154_n

Fillon xhirimet filmi FUSHA E MELLENJAVE me

Postuar nga Administratori 13.03.20171
17264185_10212524060401147_3704580104806997917_n

EURIMAGES mbështet me pikë maksimale projektin shqiptar

Postuar nga Administratori 10.03.20172
20170309_110530

Fillon xhirimet dokumentari Një Cicëron për Historinë,

Postuar nga Administratori 09.03.20173
NJOFTIM – HAPJA E SEZONIT TE KONKURIMIT PER FESTIVALE FILMI

NJOFTIM – HAPJA E SEZONIT TE KONKURIMIT

Postuar nga Administratori 07.03.20174
16996498_728914427282643_1355196590093799200_n

Filluan xhirimet e filmit artistik Delegacioni

Postuar nga Administratori 27.02.20175
NJOFTIM – HAPJA E SEZONIT TE KONKURIMIT PER FILMIN INDIPENDENT DHE BASHKEPRODHIMET NE MINORANCE (MINORITY COPRODUCTIONS)

NJOFTIM – HAPJA E SEZONIT TE KONKURIMIT

Postuar nga Administratori 09.02.20176
QKK @ Berlinale 2017

QKK @ Berlinale 2017

Postuar nga Administratori 09.02.20177
hasani-1

Fillon xhirimet filmi i shkurtër Gruaja pa

Postuar nga Administratori 31.01.20178
kame-2

Filloi xhirimet filmi i shkurtër Shtëpia anës

Postuar nga Administratori 31.01.20179
Vendimi i KMP dt. 1 dhjetor 2016

Vendimi i KMP dt. 1 dhjetor 2016

Postuar nga Administratori 02.12.201610

 

logo galeri 1logo galeri 2logo galeri 3logo galeri 4logo galeri 5logo galeri 6

shoqatat e kineasteveshtepite filmikedistributoret okkomisionet

eurimages frontpageEFP-FRONTPAGE okSEE-FRONTPAGE okapulia-frontpage